28 stycznia, 2021

SERDI S TRONIK M

Światowy lider w dziedzinie obróbki głowicy cylindra, dzięki opatentowanym systemom centrowania na poduszkach powietrznych, Serdi jest liderem w dziedzinie systemów do obróbki gniazd zaworowych poprzez interpolację CNC.

Dzięki ostatnim innowacjom technologicznym w silnikach, Serdi zauważyło rosnące zapotrzebowanie na maszyny zdolne do obróbki gniazd zaworów z coraz trudniejszymi materiałami. Rozwój ten będzie kontynuowany w nadchodzących latach i dlatego Serdi oferuje nowe rozwiązania dostosowane do tego problemu.

Aby osiągnąć ten cel, Serdi współpracuje ze światowym liderem w produkcji narzędzi precyzyjnych: Komet. Ta słynna niemiecka firma opracowała ostatnio technologię indukcyjną urządzeń i silników do generowania i sterowania ruchami osi U. Ten opatentowany system nosi nazwę Komtronic. Dotychczas wykorzystywany był głównie w centrach obróbczych CNC. Wśród klientów Komtronic znajdują się w szczególności producenci pojazdów OEM.

Serdi współpracuje z firmą Komet przy integracji technologii Komtronic z nową maszyną przeznaczoną do przebudowy lub tunerów. Tak narodził się STroniK, który opiera się na wewnętrznej wiedzy każdego partnera. STroniK jest maszyną o wysokiej dokładności zaprojektowaną poprzez połączenie najnowocześniejszej technologii obrabiarki w zakresie mechaniki, sterowania CNC i silnika elektrycznego.

Niezawodność STroniK jest gwarantowana przez fakt, że każdy element maszyny był używany i zatwierdzony w innych zastosowaniach przez kilka lat.