16 października, 2023

SERDI 3.5

Maszyna SERDI 3.5 zastąpiła produkowane do 2015 roku maszyny SERDI TYP 3.0 LARGE. Jest wysoce precyzyjną maszyną do obróbki gniazd i prowadników zaworowych przeznaczoną specjalnie do obróbki głowic wielozaworowych. Powiększony z 200 mm do 240 mm skok wrzeciona znacznie rozszerza możliwości zastosowania maszyny i umożliwia:

Obróbkę gniazd zaworowych nożykami wielokątowymi i jednokątowymi.
Wycinanie gniazd i wycinanie miejsca pod gniazda / w głowicach żeliwnych/.
Tulejowanie gniazd popychaczy hydraulicznych.
Tulejowanie obsad pompowtryskiwaczy.
Precyzyjne odwiercanie urwanych świec żarowych bez uszkodzenia gwintu i gniazda świecy w głowicy.
Precyzyjne odwiercanie miejsc pod prowadniki zaworów.
Usuwanie urwanych wtryskiwaczy.
Maszyna ta ma opatentowaną głowicę na potrójnej poduszce powietrznej, opatentowany system centrowania z wbudowanym we wrzeciono silnikiem co wyróżnia ją wśród konkurencyjnych konstrukcji że od pilota aż po wrzeciono i silnik stanowi jedną sztywną całość –bez przegubów.

Perfekcyjna maszyna do wymagających wysokiej precyzji głowic wielo zaworowych silników samochodowych i motocyklowych. Osiąga szczególnie wysoki poziom precyzji centrowania nawet przy średnicach prowadników zaworów o średnicy od 3mm

Zakres średnic zaworów od 16-70mm. Opatentowana lekka głowica robocza: wbudowany we wrzeciono silnik i potrójna poduszka powietrzna systemu centrującego. Minimalna bezwładność głowicy z wrzecionem i maksymalnie skuteczne poduszki powietrzne pozwalają osiągnąć precyzyjne centrowanie.

Nowe LEDOWE oświetlenie robocze Zintegrowany system elektronicznego pomiaru obrotów i posuwu wrzeciona z wyświetlaczem cyfrowym. Wbudowany we wrzeciono silnik, regulowane od 100 do 1200 [1/min] obroty kontrolowane wektorowym czujnikiem sensorowym. Obroty lewe i prawe. Niezwykle wysoki poziom momentu obrotowego od najniższych obrotów ze stałą prędkością obrotową wrzeciona, blokowanie wrzeciona elektroniczne. Nowoczesna modułowa budowa korpusu maszyny dla zapewnienia maksymalnej sztywności. Komputerowo wspomagana statyczna i dynamiczna charakterystyka zapewnia najnowsze osiągnięcia technologii obróbki.

Nowej konstrukcji panele sterujące z diodami sygnalizującymi pracę systemów sterowania , ułatwiającymi operatorowi obsługę maszyny.

Zmodernizowane osłony o lepszej funkcjonalności i nowoczesnych kształtach. Przesuw systemu mocowania głowic przód–tył z pneumatycznym blokowaniem. Maszyna jest standardowo wyposażona w podciśnieniowy tester szczelności zaworów W wyposażeniu dodatkowym specjalna ostrzałka do płytek skrawających z diamentową tarczą. Nowy system mocowanie narzędzi skrawających zapewnia zmniejszenie sił skrawania o około 30%, co daje możliwość skrawania twardszych gniazd zaworowych.

NOWY PEWNY SYSTEM ELEKTRONICZNEGO I ELEKTRYCZNEGO STEROWANIA Z NAJNOWSZYM TYPEM FALOWNIKA FIRMY „SIMENS”

Maszyna w 100% MADE IN FRANCE

Charakterystyka techniczna:

 • Wymagana powierzchnia dł ./szerokość/ wysokość 1690/1050/2170mm
 • Maksymalne wymiary głowicy dł./szer./ wys. 1200/500/450mm
 • Zakres średnic gniazd 16-70mm
 • Wychylenie wrzeciona do max 5 stopni
 • Skok wrzeciona 240mm
 • Moc silnika wrzeciona 1500 W
 • Zakres regulacji obrotów wrzeciona 100-1200 1/min
 • Zasilanie elektryczne 2,5kVa- 230V-AC-1Faza 50/60 Hz
 • Zasilanie powietrzem 6 bar/300litrów /min
 • Poziom głośności 72 dBa przy 400 rpm i 82 dBa przy 1200 rpm
 • Masa własna około 1085 kg